szkolenia bhp online dla każdego
3 czerwca 2024 Autor Alfred Pasiak 0

Szkolenia bhp – coraz częściej wybieramy wariant online

Szkolenia bhp są obowiązkowe na wszystkich uczelniach wyższych w naszym kraju. Od jakiegoś czasu realizuje się je jednak w formie innowacyjnej, jako szkolenia bhp online. Wszystko to wynika z troski o zapewnienie młodzieży podstawowej wiedzy z zakresu zachowywania się w sytuacjach trudnych (jak na przykład powódź, pożar, ale także urazy poniesione w trakcie wykonywania codziennych uczelnianych obowiązków).

Szkolenia bhp często budzą w studentach mieszane uczucia: z jednej strony, poszczególne pytania brzmią często dość zabawnie (zwłaszcza, jeśli zestawimy je z „poważnymi” egzaminami, jakie każdy z nas musi na studiach zdawać), z drugiej zaś trudno zaprzeczyć, iż zaniedbując szkolenia bhp online, posiadalibyśmy zdecydowanie niewystarczającą wiedzę o zachowaniu w warunkach ekstremalnych. Na co dzień nie zastanawiamy się przecież, co należy zrobić, kiedy w budynku pojawi się ogień, albo gdy kolega z roku nagle poważnie uszkodzi sobie rękę.

Inna sprawa, że istnieją kierunki studiów bardziej i mniej narażone na praktyczne zastosowanie wiedzy zdobytej podczas szkolenia bhp. Do tej pierwszej kategorii należy z pewnością studia przyrodnicze i techniczne, gdzie młodzież codziennie styka się z substancjami toksycznymi i wybuchowymi. W ramach tych kierunków szkolenia bhp online są prawdziwą koniecznością.

Co innego studia humanistyczne: tutaj program szkolenia bhp może być potraktowany, a właściwie nawet często tak jest, z lekkim przymrużeniem oka, ponieważ kierunki te opierają się głównie na niegroźnej dla zdrowia pracy z książkami.