czy turnieje pokerowe będą legalne
3 czerwca 2024 Autor Alfred Pasiak 0

Sytuacja popularnej gry karcianej w Polsce

Jak wygląda w naszym kraju sytuacja zdecydowanie najpopularniejszej gry w karty? O jakiej grze mowa? Pewnie się domyślacie, że mówimy tutaj oczywiście o pokerze. Przez ostatnie lata w Polsce zawodowa scena tejże gry karcianej tylko się rozwija i rośnie siłę.

 

Mało kogo już dziwi, że poker jest obecnie co najmniej tak popularny jak e-sport, a kto wie, może nawet więcej osób się nim interesuje niż rozgrywkami w CS:GO, League of Legends, DOTA2, czy inne gry. Turnieje pokerowe na całym świecie organizowane są coraz częściej. Pule nagród rosną z turnieju na turniej. Kiedyś gracze walczyli o śmieszne pieniądze. Obecnie, głównie dzięki sponsorom pule nagród wzrosły o kilka tysięcy procent.

 

Nic dziwnego zatem, że w każdym kraju jest coraz więcej profesjonalnych graczy pokerowych. Nawet kraje afrykańskie wystawiają swoich reprezentantów prestiżowych turniejach. Polscy pokerzyści są uznawani za elitę światową i znajdują się wśród pięciu najlepszych nacji na naszym globie. Niestety, obecnie w Polsce poker, jak i turnieje pokerowe, nie jest uważany za sport. Natomiast uważany jest za grę hazardową. Dlatego oczywiście profesjonalni gracze grają i zdobywają nagrody za turnieje wyłącznie w obcych krajach, bo u nas nie jest to legalne.

 

Istnieje jednak szansa na pozytywne zmiany dla polskich graczy, bo w planach jest nowelizacja ustawy i uznanie pokera za prawdziwy sport, jednak na chwilę obecną nic się zmieniło. Prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać na zmianę tej ustawy jeszcze kilka lat. Nie dziwimy się zatem gdy słyszymy, że polscy pokerzyści, którzy wygrali jakiś znaczący turniej przeprowadzają się do innych krajów, aby uniknąć płacenia podatków w Polsce.