spirulina - produkt o niezwykłym działaniu
3 czerwca 2024 Autor Alfred Pasiak 0

Mikroskopijne algi o wielkiej mocy

Od pewnego czasu rośnie zainteresowanie produktami superfoods, czyli tak zwaną zdrową żywnością. Decydują o tym oczywiście jej szczególne właściwości zdrowotne. W małej porcji dostarcza potężnej dawki witamin, minerałów i innych cennych składników odżywczych. Do super produktów zaliczają się między innymi nasiona chia, jagody acai czy mikroalgi, jak na przykład spirulina.

 

Moda na mikroalgi przywędrowała do nas z krajów Azjatyckich. Ich mieszkańcy od wielu lat spożywają potrawy z dodatkiem tych mikroskopijnych alg. Być może za tym kryje się tajemnica ich długiego życia. Pewne jest, że kuracja mikroalgami bywa polecana w przypadku wielu problemów zdrowotnych. Może też zapobiegać ich wystąpieniu.

 

Dotyczy to między innymi dolegliwości ze strony niejednego układu, w tym pokarmowego, krwionośnego czy moczowego, a także zmian skórnych. Duża grupa osób wybiera suplementy diety z mikroalgami, by uzupełnić niedobór potrzebnych organizmowi składników. Można zdecydować się na kapsułki, tabletki lub postać sproszkowaną, ale najważniejsze jest to, by zakupić oryginalne produkty. Pozwoli to być pewnym co do skuteczności ich działania.

 

Do mikroalg najpopularniejszych w naszym kraju zaliczają się chlorella i spirulina (), która odznacza się ciemnozieloną barwą i o wiele większą zawartością białka. Poleca się ją osobom walczącym z nadmiarem kilogramów, bo wykazuje działanie zmniejszające apetyt. Stanowi źródło ważnych pierwiastków, w tym żelaza i wapnia oraz przeciwutleniaczy. Pomaga w odkwaszeniu organizmu i oczyszczeniu go z toksyn.