zagraj w escape game i poczuj na wlasnej skorze pokoj zagadek
3 czerwca 2024 Autor Alfred Pasiak 0

Porywająca zabawa w escape room

Escape room czy po polsku pokój zagadek, to zabawa, która wzięła się od gier komputerowych, w których gracz musiał wydostać się z pokoju rozwiązując zagadki logiczne. Dziś zamiast siedzieć przed komputerem może wybrać się do obiektów zlokalizowanych na przykład w Krakowie i wziąć udział wraz z przyjaciółmi w zabawie w prawdziwych pokojach zagadek, których jest całkiem sporo.

 

Wracając do początków escape game, czyli wersji komputerowych, to w miarę postępu grafiki komputerowej i coraz szybszych kart graficznych i innych podzespołów komputerowych (procesor, pamięć ram) te gry były również coraz bardziej atrakcyjne zarówno pod względem samej grafiki, dźwięku jak i zagadek, które trzeba było rozwiązać. Ale ich typ raczej się nie zmieniał i cały czas są to gry „point&click” czyli takie, w których używana jest tylko myszka komputerowa.

 

Te gry komputerowe zdobyły tak dużą popularność i dlatego na bazie gier powstały tzw. real escape room czyli prawdziwe pomieszczenia, do których wchodzą gracze i muszą się stamtąd wydostać po rozwiązaniu wszystkich łamigłówek. Jest to swego rodzaju pokój zagadek wzbogacony dodatkowo o elementy z horrorów, thrillerów ale nie tylko – są pomieszczenia detektywistyczne albo pomieszczenia rodem z fantasy. Właściwie jeśli chodzi o tematykę to wyobraźnia organizatorów jest jedynym ograniczeniem.

 

Jest to labirynt łamigłówek dla około 5 osób (może być trochę mniej lub więcej ludzi) i w większą liczbę osób łatwiej będzie Wam rozwiązać zagadki i wymyślić rozwiązanie. Niezależnie od tego w ile osób gracie to granie w nocy lub późnym wieczorem dodaje nastroju, szczególnie jeśli wasz pokój to miejsce z horroru.

 

Szukasz takiego miejsca? Polecam: Escape Room Kraków – http://www.lostroom.pl/