kremacje zwłok
3 czerwca 2024 Autor admin 0

Jak można obniżyć koszty pogrzebu?

Śmierć kogoś bliskiego zawsze wiąże się z cierpieniem, którego nie można z niczym porównać. Niestety zdarza się czasami, że w prywatnym przeżywaniu żałoby, na które zasługuje każda rodzina, potrafią przeszkadzać sprawy organizacyjne i finansowe. Pomimo państwowego zasiłku, zorganizowanie pochówku zawsze wiąże się z wysokimi kosztami, na które nie wszystkie gospodarstwa domowe mogą sobie pozwolić. Na szczęście istnieją pewne sposoby, które pomagają znacznie obniżyć koszty pogrzebu.

 

Zazwyczaj domy pogrzebowe nalegają na nabycie drogiej trumny, często stworzonej na przykład ze stali, co jednak nie jest koniecznym zakupem. Rozwiązaniem mogą być tutaj kremacje zwłok, przy których wystarczy symboliczna drewniana trumna lub nawet, w zależności od zakładu pogrzebowego, sam całun. Kremacja od wielu lat jest popularną i akceptowaną metodą w najbardziej rozwiniętych krajach świata, na przykład w Stanach Zjednoczonych, a prochy zmarłej osoby po skremowaniu są przechowywane w urnie, której cena jest, rzecz jasna, nieporównanie niższa od ceny trumny.

 

Reklama: kremacje zwłok Kraków – EPITAFIUM

 

Chociaż kremacja zwłok wciąż jest tematem, o którym niektórzy krępują się rozmawiać, przy jej wykonywaniu pracują zawsze profesjonaliści związani od wielu lat z branżą pogrzebową, nie ma więc mowy o pomyłce. Jeśli jednak nadal pozostają pewne wątpliwości, warto jest zapytać bezpośrednio obsługę domu pogrzebowego – zazwyczaj skłonni są odpowiedzieć na wszelkie pytania i rozjaśnić wątpliwości związane z procesem. Jest to bez wątpienia godna rozważenia alternatywa dla tradycyjnego pochówku.